Góry

JUŻ ZA PARĘ DNI, ZA DNI PARĘ..

…weźmiesz plecak swój i gitarę – tak mówią słowa, dobrze znanej, harcerskiej piosenki, którą jako dzieci nuciliśmy w czerwcu marząc o upragnionych wakacjach.
Wraz z upływem lat nasze wymagania co do jakości letniego wypoczynku drastycznie się zmieniły. Tylko nieliczni wybraliby spartański nocleg pod namiotem mając do dyspozycji pięciogwiazdkowe kurorty nad morzem oferujące swoim gościom szerokie pakiety usług spa.

Nie chcąc korzystać z pierwszej lepszej oferty wyjazdowej warto już dziś zabrać się za planowanie wakacji, tym bardziej, że okres urlopowy już się zaczął.

Gdy określenie celu podróży jest dla nas zbyt skomplikowane powinniśmy zastanowić się nad tym, co w czasie wolny chcielibyśmy robić. Zależnie od tego, czy mamy zamiar wylegiwać się nad hotelowym basenem, czy eksplorować wodne szlaki na małej żaglówce będziemy w stanie określić, przynajmniej orientacyjnie, geograficzny zasięg naszych poszukiwań.
Planowanie wakacji to również planowanie budżetu. Jeśli możemy zaszaleć z przyjemnością weźmiemy pod uwagę bardziej luksusowe rozwiązania. Jeśli natomiast wyjazd łączy się z nadszarpnięciem zaskórniaków lepiej skorzystać z tanich opcji podróżowania i zapomnieć o dalekich wyprawach.

Categories: Góry, Podróż