Góry

COROCZNY DYLEMAT – GÓRY CZY MORZE?

Jak co roku w okresie wiosenno – letnim, coraz więcej osób zastanawia się nad miejscem wyjazdu na wakacje. Zazwyczaj dylemat dotyczy kwestii – wybrać morze czy góry?

Próbując dokonać wyboru warto przeanalizować zalety obu miejsc oraz zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami względem formy i kosztu wypoczynku. Podstawowe sprawy, którymi różnią się oba miejsca są tak oczywiste, iż nie trzeba ich wymieniać, a co najwyżej zastanowić się czy bardziej oczekiwany jest wypoczynek bierny czy czynny. Wakacje nad wielką wodą kojarzą się przede wszystkim z beztroskim wylegiwaniem się na plaży, opalaniem i przyjemnymi kąpielami, a drugie miejsce – z intensywnymi wycieczkami pieszymi. To oczywiście ogólne spostrzeżenia, bo formę wypoczynku można zorganizować na różnorakie sposoby w obu miejscach. Zdecydowanie ważniejszą kwestią może być fakt czy wybieramy się na wakacje z dziećmi. Nie da się ukryć, że zdecydowanie większą frajdę może im sprawić odpoczynek w morzu, związany z licznymi zabawami, niż spokojne, turystyczne wakacje w górach.

Organizując wakacje warto również zastanowić się nad możliwościami finansowymi czy takimi sprawami jak długość trasy, hotele i dostęp do oczekiwanych usług. Przy odpowiednio dokładnym poszukiwaniu ofert kwestie cenowe powinny być niezbyt odległe od siebie, ale decydujące znaczenie może mieć dojazd do danego miejsca, zwłaszcza dla osób z małymi dziećmi, dla których zbyt długa podróż może być jeszcze nie do przebrnięcia.

Categories: Góry, Morze